• 01 co
  • 02 co
  • 03 co
پرینت

گزارش صعود قله کازبک تابستان 1397 (kazbek)

گزارش صعود قله کازبک تابستان 1397

لینک اطلاعیه ثبت نام صعود قله کازبک در تابستان 1398

001

طبق اعلام قبلی روز شنبه 16 تیرماه بعد از یک تاخیر طولانی از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی تیم 12 نفره اعزامی از طرف باشگاه کوهنوردی سلام همنورد بسمت تفلیس پرواز نمود، ساعت 30 دقیقه بامداد با مینی بوسی که از قبل هماهنگ شده بود به هتل رسیدیم. بعد از جابجا شدن در اتاق ها ساعت 1:40 دقیقه جلسه هماهنگی برگزار و برنامه روز آتی توسط سرپرست برنامه تشریح شد.

روز دوم: یکشنبه 17 تیرماه ساعت 7 صبح با صرف صبحانه آغاز شد، پس از صرف صبحانه و با هماهنگی که از قبل شده بود بسمت روستای کازبکی حرکت کردیم. مسیر تفلیس به روستای کازبکی با دیدار از مناظر زیبا و جنگلی مسحور کننده، کلیسا و آثار باستانی زیبا سپری شد. ساعت 13:30 دقیقه به روستای کازبکی رسیدیم،  جابجا شدیم در محل اقامت و کل روز مشغول گشت و خرید مایحتاج از قبیل کپسول گاز و غیر گردید. پس از صرف شام استاد علینژاد تجهیزات نفرات را چک کردند، و ساعت 23 توسط سرپرست برنامه خاموشی اعلام شد.

روز سوم: دوشنبه 18 تیرماه ساعت 7 صبح برای صرف صبحانه بیدار شدیم، پس از صرف صبحانه که توسط هاستل تهیه شده بود، ساعت 8:30 دقیقه توسط دو دستگاه ون دلیکا به سمت کلیسای گرگتی حرکت کردیم.

مجاور کلیسا اسب ها منتظر حمل بارهای ما تا کمپ میتو بودند، بعد از تحوبل بارها همنوردان با کوله پشتی های سبک با اعلام سرپرست ساعت 9:30 بسمت کمپ میتو حرکت کردیم.

پیمایش یک شب 25 درجه به ارتفاع 150 متر و یک تراورس 250 متری و گذر از چندین پستی و بلندی پس از طی حدود 7 کیلومتر به چشمه زلالی کنار رودخانه رسیدیم، بعد از استراحتی کوتاه ادامه مسیر دادیم بعد از حدود 40 دقیقه به ابتدای یخچال گرگتی رسیدیم، طبق نظر استاد علینژاد همنوردان کرامپون ها را بستند و ادامه مسیر را با استفاده از کرامپون ادامه دادیم. در نهایت بعد از طی حدود 10/5 کیلومتر از مبداء حرکت به کمپ میتو در ارتفاع 3650 متری طی 6 ساعت رسیدیم. چادر ها را برپا کردیم، وسایل صعود فردا نیز توسط همنوردان آماده شد. با نظر سرپرست ساعت 1:30 دقیقه زمان بیدار باش و ساعت 3 زمان شروع پیمایش جهت صعود قله تعیین شد.

روز چهارم: سه شنبه 19 تیر همه همنوردان راس ساعت مقرر بیدار و پس از صرف صبحانه، بستن تجهیزات فنی. ساعت 3:35 در جوی صاف و در دمانی 2- درجه و باد حدود 10 کیلومتر پیمایش را با تراورسی از سمت چپ کمپ آغاز کردیم بعد از حدود 3 ساعت پیمایش کنار یخچال گرگتی و گذر از کنار دیواره ریزشی که سمت راست ما قرار داشت به یخچال پلاتو که در مرز گرجستان و روسیه قرار داشت رسیدیم.

بعد از استراحتی کوتاه و بستن کرامپون ها مسیر را روی یخچال پلاتو ادامه دادیم، به دو شیب 25 و 35 درجه و با تغییر جهت به سمت راست و گردنه پایین قله به شیبی 40 درجه می رسیم، قبل از این شیب تمام همنوردان همطناب شدند و ادامه صعود به صورت کرده ای صورت گرفت. همه اعضای تیم بعد 6 ساعت کوهنوردی ساعت 9:40 به قله کازبک  رسیدند و با خوشحالی صعود را به یکدیگر تبریک گفتند. نمای اطراف قله بسیار زیبا و وصف نشدنی بود، با نظر سرپرست بعد از گرفتن عکس های یادگاری قله را ترک کردیم و با همطنابی شیبی را که تا ساعاتی پیش برای همنوران نفسگیر بود را به آرامی پایین آمدیم. پیمایش روز چهارم برنامه با صعود قله و طی مسافتی حدود 20 کیلومتر رفت و برگشت در ساعت 15 با رسیدن به کمپ به پایان رسید.

اساتید آقایان علینژاد و دلنوا و من که قرار بود ساعت 3:30 دقیقه صبح روز بعد برای صعود یخچال روربروی پناهگاه بیدار شویم زودتر به چادر رفته و استراحت کردیم.

روز پنجم: چهارشنبه 20 تیرماه سرپرست برنامه و استاد علینژاد با همراهی من روز جهت صعود مجدد به قله از مسیر یخچال روبروی پناهگاه  ساعت 5:20 پس از صرف صبحانه به سمت یخچال حرکت کردیم. با گذر از کنار کلیسا کوچک بالای کمپ پس از 1 ساعت پیمایش و 400 متر ارتفاع به ابتدای یخچال رسیدیم. بعد از آماده شدن جهت صعود با پیمایش 170 متر بدلیل خستگی صعودروز گذشته و ریزش زیاد سنگ بخاطر گرمای هوا از ارتفاعات با نظر استاد علینژاد ادامه صعود کنسل شد و انجام این برنامه به بهار سال آینده موکول شد.

بعد از برگشت به کمپ و جمع آوری چادرها بسمت کلیسای گرگتی حرکت کردیم، با رسیدن به مجاورت کلیسا و تحویل کیسه بارهای که توسط اسب حمل شده بود، با دو دستگاه ون دلیکا به روستا برگشتیم و صرف ناهار با مینی بوسی که هماهنگ شده بود به هتل محل اقامتمان در تفلیس برگشتیم.پس از استقرار در هتل و استحمام، جشن صعود با خوردن شام ویژه سرپرست و تهیه کیک و ثبت عکس های یادگاری برگزار شد و کل برنامه اجرا شده توسط اساتید و همنوردان آنالیز شد، سپس بقیه رو زبه گشت گذر در شهر تفلیس گذشت.

روز ششم: پنجشنبه 21 تیرماه (روز آخر).

بعد از صرف صبحانه تمام همنوردان کل روز را به خرید و گشت گذار در شهر پرداختند، ساعت 23:30 از طریق فرودگاه تفلیس به سمت تهران پرواز کردیم و با رسیدن به فرودگاه امام خمینی تهران این برنامه به پایان خود رسید.

سرپرست برنامه: آقای مجید دلنوا 09121775507

مربی و مسئول فنی تیم: آقای عباس علینژاد.

نگارنده گزارش: آقای مهرداد ابوعلی (همنورد خوب بهبهانی).

لینک ثبت نام صعود یخچال کازبک خرداد ماه 1398

گزارش تصویری این برنامه:

002


تجمع و حرکت تیم از فرودگاه امام

003

004

حرکت از تفلیس بسمت روستای کازبکی دیدار از جاذبه های طول مسیر

005

006

مناظر بسیار زیبا در طور مسیر

007

008

009

رسیدن تیم به روستای زیبای کازبکی

010

011

پذیرایی صبحانه در هاستل قبل از صعود

012

انتقال تیم با خودروها به مجاورت کلیسای گرگتی در ارتفاع 2200 متری

013

014

پیمایش از کنار کلیسا به سمت کمپ میتو

015

ادامه مسر بسمت کمپ عبور از عرض یخچال گرگتی

016

برپایی کمپ در کمپ میتو

017

صعود بسمت قله از کمپ 

019

همطنابی در شیب های نزدیک قله

020

آموزش های فنی حین صعود توسط استاد علینژاد

021

گردنه زیر قله با شیب 40 درجه

022

و بالاخره صعود قله کازبک بعد از 6 ساعت تلاش از کمپ میتو

018

مسیر باز گشت از قله با احتیاط 

023

024

تصویر پایانی بعد از صعود قله از کمپ میتو

025

مسیر برگشت از کمپ به سمت کلیسای گرگتی

026

ضیافت شام و جشن صعود در تفلیس

027

تصویر پایانی با حضور همه همنوردان و استاد بزرگوار آقای عباس علینژاد 

نظرات   

 
+6 #1 جعفر اجلالی در تاریخ: یکشنبه 26 اسفند 1397 ، ساعت 01:12 ب ظ
جناب آقای ابو علی عزیز! گزارش برنانه بسیار زیبا و شیوا بودو ایضا تصاویر گرفته شده نیز یادآور خاطرات خوش با هم بودن در این صعود بود که باز آفرینی از اجرای این برنامه عالی بود . جا دارد که از کلیه دوستان همنورد در این برنامه که افتخار دوستی با ایشان را دارم کمال تشکر و قدردانی را معمول دارم و همچنین از زحمات اساتید گرانقدر عالیجنابان دلنوا و علینژاد نیز کمال سپاسگزاری را دارم. ان شالله در برنامه های دبگر باشگاه وزین سلام همنورد نیز توفیق همراهی را داشته باشم.
به امید دیدار دوباره همنوردان
نقل قول
 

ارسال نظر

لطفا موازین شرعی و عرفی را در گذاشتن نظراتتان رعایت فرمایید.


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

علاقمندان ساکن تهران برای اطلاع از برنامه های گروه سلام همنورد در تهران می توانند با ارسال نام و نام خانوادگی خود به سامانه پیامکی به شماره ۱۰۰۰۳۳۵۱۶۶۲۷۴۶در لیست اطلاع رسانی گروه اضافه شوند

کلیه حقوق این سایت به گروه سلام همنورد متعلق است| Copyright © 1392 salamhamnavard.com

 

سایت رسمی گروه سلام همنورد